אומנות בגבס

אומנות בגבס

אומנות בגבס כוללות כיסוי קירות, תקרות ומשטחים אחרים עם שכבה חלקה של גבס. פלסטרי מלט נמצאים בשימוש נרחב אך גבס סיד עשוי להיות מועסק גם בעבודות מסוימות.

מהי אומנות בגבס?

אומנות בגבס היא תהליך כיסוי קירות, תקרות ועמודים עם גבס. ניתן להשיג זאת באמצעות חומרים שונים כמו גבס או מלט.

גבס גבס הוא משחה שנוצרת על ידי ערבוב אבקת גבס עם מים בפרופורציה מתאימה. ניתן להשתמש בסוג זה של מרגמה לפרויקטים פנים וגם חיצוניים.

מרגמת סיד היא סוג של גבס שנוצר על ידי ערבוב סיד עם חול בחלק מתאים של מים. תערובת חומרים זו משמשת בדרך כלל לפרויקטים פנימיים.

גבס קיר גבס הוא משחה עבה המשמשת ליישום קיר גבס בבתים ובמשרדים כדי להסוות כל תפרים בין לוחות, ויוצרת אשליה של משטח רציף אחד.

גבס הוא סוג גבס נפוץ נוסף המשמש לקירות פנים וחוץ. תערובת זו מורכבת בעיקר מליים וחול הידראוליים, והיא מיושמת על בנייה או עבודות חסימה כדי לספק שכבה עמידה על פני השטח.

לפני יישום הגבס, חיוני שכל בנייה או עבודות חסימה יהיו שלמות. לרוב זה מושג על ידי בניית פיגומים לפני הגבס, המאפשר לגבס להקים קטעים אנכיים המכונים סטנדרטים וספרים שיישתלו היטב באדמה במקביל לקיר שנבנה.

היתרונות של שימוש בגבס לקירות ותקרות

גבס, אחת משיטות הבנייה הוותיקות ביותר, הוא תערובת פסטית המורכבת מסיד או גבס עם מים וחול. לאחר יבש, זה מתקשה למעיל אחיד לקירות, תקרות ומחיצות.

בידוד, חסין אש ומאפייני בידוד רעש הופכים את הבטון לחומר מושלם. יתר על כן, ניתן להשתמש בתבניות אדריכליות לקישוט ולמרקם את פני השטח למטרות אסתטיות.

קירות ותקרות גבס מציעים גימור חלק ושטוח שקל לנקות ולצבוע. בנוסף, ניתן ללטש גימור זה גם למגע דקורטיבי מושך עין.

גבס משמש לעתים קרובות ביצירת דפוסים אדריכליים, כמו יצירות כתר, כרכובים וקורבלים. ניתן לקשט גם קירות בקישוטים פרחוניים עדינים ועבודת גלילה למראה מושך עין.

קירות עשויים להיות מכוסים בגבס השחמה כדי לתת מראה של משטח צבוע בעיר עשיר. גבס מסוג זה סופג יותר מגבס מליטה ועשוי להיות מתאים לקירות לחו או שיש להם בעיות לחות.

לפני שמריחים גבס חדש, יש לנקות ביסודיות קירות שיש להם פגמים או יבשים מדי. וודא שהמשטח נטול עפר, סבון, שמן, זפת או עובש לפני יישום המעיל הראשון; זה ייתן לחומר החדש את ההזדמנות הטובה ביותר לדבוק כראוי לזה הישן.

כיצד שמים גבס על קירות ותקרות באופן מקצועי?

גבס הוא משימה הדורשת ניסיון רב לשלוט. זה כרוך בכיוון כמויות גדולות של "בוץ" עם מגרפה משולחן תערובת וגלגל אותו על הקיר בפעולה הדומה לסחיטת קלטת על הגיבוי שלה.

זה יכול לקחת שעות עד שהגבס מתרחש לחלוטין, וברגעים האחרונים הגבס מפזר מים על הקיר כדי להאיץ את ההגדרה וליצור תלוש. הם משתמשים במברשת כדי להחליק בועות אוויר ושכבות מחוספסות, כמו גם עובדים את החלקה הזו לכל פערים קטנים (המכונה חתול) בגבס.

גבס סיד הוא סוג שכיח של גבס המורכב מלהיב Quicklime ו- Sted Lime. חימום סיד מעל 850 מעלות צלזיוס מייצר סיום מהיר, ואילו הוספת מים מניבה סיד נטוע שניתן למכור כמרק רטוב או צורת אבקה לבנה.

המלט של פריאן או קין, המכונה גם פריאן או של קין, מורכב מגבס כבסיס ואז מתווספים כמויות קטנות של חומרים אחרים להתקשות. למרבה הצער, מלטים אלה נקבעים במהירות; כדי להפחית את המהירות הזו הם לעתים קרובות מעורבבים עם מעכבים כמו אמוניה, דבק, ג'לטין, עמילן, מולסה או שמן צמחי כדי להאט את זמן ההגדרה שלהם.

מבחינה היסטורית, בונים השתמשו בגבס חימר וסיד בכדי לכסות קירות ותקרות של אנדרטאות ומקדשים. בהמשך, העובדים יישמו את המלט של פורטלנד על קירות הבתים ובניינים אחרים להגנה.

לחצו על הקישור הבא לפרטים נוספים: https://www.a-avivit.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%92%D7%91%D7%A1/