אריחים מצוירים

אריחים מצוירים

אם אתה שוקל לרכוש אריחים מצוירים, יש לקחת בחשבון כמה דברים לפני ביצוע הרכישה. הצבע, הסגנון והמרקם של האריחים הם רק כמה מהדברים שכדאי להיות מודעים אליהם. פרטים אלה עשויים להשפיע על ערך המכירה החוזרת של הבית שלך, כמו גם על סכום הכסף שיוצע לך עבור הנכס.

מה לדעת על אריחים מצוירים?

צביעת אריחים היא פרויקט עשה זאת בעצמך פשוט, אך הוא דורש ידע בסיסי ועבודת הכנה. ראשית, יהיה עליך לנקות את האריח ביסודיות. לאחר מכן, יהיה עליך ראש פני השטח. לאחר מכן, יהיה עליך לתת לו להתייבש לפני החלת הצבע. כדאי גם להשתמש במנקה להסרת שומנים על משטחי גב של אריחי מטבח.

ניתן לצבוע אריחים במגוון דרכים, תלוי בסוג הצבע בו אתם מתכננים להשתמש. לדוגמה, אם אתה מצייר אריחי קרמיקה, פריימר אפוקסי או אוריטן יעזור להפוך אותם לקולטים יותר לצביעה. אם אתה מצייר אריחי אבן טבעית או מחצבה, השתמש בפריימר לבנייה. לכל סוג פריימר יהיה זמן ייבוש ספציפי.

הצבע בו אתה משתמש על אריחים חייב להיות מתוכנן למשטח. צבע אריח אקרילי עמיד במים ומיועד לציור אריחים. עם זאת, ניתן גם להשתמש בצבע עבור משטחי מתכת וזכוכית. אם אתה מצייר אריחים בחדר אמבטיה, ייתכן שתרצה להשתמש באיטום עמיד למים כדי למנוע סימני שפשוף ושריטות. ישנם כמה סוגים שונים של חומרי איטום בהם תוכלו להשתמש, כולל אוטם שקוף ואורתן.

למה אתה צריך לקנות אריחים מצוירים?

אם אתם מחפשים לשפץ את הבית שלך, ישנן מספר סיבות לקנות אריחים מצוירים במקום אריחים רגילים. העיקרי הוא כי תהיה לך הזדמנות להתאים אישית את האריחים שלך כדי להתאים את הסגנון שלך ואת הצרכים ללא הטרחה של תחזוקה מתמדת. עם זאת, צביעת האריחים שלך היא תהליך עתיר עבודה יותר, ודורשת עבודות הכנה נרחבות כמו תיקון אריחים שבורים ותחילת המשטח. עם זאת, זה יעזור לך להאריך את חיי האריחים הקיימים שלך. עם הזמן, הם יכולים להתחיל להתדרדר עקב חשיפה גדולה יותר לחות ותנועה ברגל. שימוש בשטיחים ומחצלות למניעת נפילות רגליים עשוי גם לעזור להאריך את חיי האריחים המצוירים שלך.

אריחים צריכים להיות נקיים וללא לכלוך ולכלוך לפני מריחת צבע. אריח המצופה בזוהמה יכול למנוע הידבקות בצבע אליו ולגרום לצבע להתקלף. כדי למנוע נזק למשטח, השתמש בסכין מרק כדי לתקן שבבים או סדקים. כמו כן, זכור להשתמש במטלית לחה כדי לנגב כל עודף קולק.

ניתן גם להחיל דפוס על אריחים מצוירים. אתה יכול לבחור במוטיב בהשראת מרוקאי, או משהו גיאומטרי יותר. רק הקפד להשתמש בסטנסיל שמתאים לגודל האריח. הקצות החיצוניים של הגרפיקה סטנסיל צריך להרחיב על הקצוות של האריח.

טעויות להימנע בעת קניית אריחים מצוירים

אריחים מצוירים עשוי להיות קשה לצייר, אבל אם אתה יודע איך לעשות את זה נכון, התוצאה הסופית ייראה מדהים. צבע משמש במגוון דרכים על אריחים, כולל החלת אמייל מקצועי להם. שימוש בטכניקה ובמוצר הנכונים יביא לגימור איכותי ויפחית את הסיכון לעבודת צבע להשתבש. למרות טירון יכול לצייר אריחים בהצלחה, טעויות הם כמעט תמיד בלתי הפיך.

ראשית, חשוב לדעת איזה סוג של צבע להשתמש עבור אריחי קרמיקה. צבעים על בסיס אקריליק טובים יותר מסוגים מסיסים במים מכיוון שהם נקשרים חזק יותר לאריחים. הם גם עמידים יותר לחום ישיר ולהשפעה. צבע אמייל הוא גם בחירה טובה לאריחים מכיוון שהוא יוצר שכבת מגן בין האריח לסביבתו.

שנית, שיוף אריחים כראוי הוא קריטי לפני צביעה מחדש. זה יבטיח שהצבע יתייבש כראוי ונמנע מקילוף או כתמים. לאחר השיוף, השתמש ברולר כדי למרוח את הצבע על פני השטח. הגליל צריך לכסות את כל השטח.

טעות נוספת היא הוספת נקודות דבק בפינות האריחים. הוספת דבק בפינות אלה עלולה לגרום לאריחים להתכווץ או להיסדק. חשוב להשתמש בדבק עמיד למים בחדרים לחים, מכיוון שמים יכולים לעבור דרך האריחים.